Mercury Zobrazit větší

Mercury

Nové

Mercury USB kabel přepisuje USB standard pro přenos high-end audio signálů. Zásadní je speciální geometrie kabelu a dosažení 90 ohmové impedance v souladu se specifikací lepší než pro standard USB 2.0. Odpor je 3x menší než požaduje speifikace. Proprietární FINAL USB konektory zajišťují mimořádné stínění a pevnost.

Více informací

momentálně není skladem

3 217 Kč
3 217 Kč bez DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Mercury

USB audio kabel

iFi Mercury USB kabel je jednocestný sourozenec vysoce ceněného Gemini USB kabelu. Mercury USB kabel přepisuje USB standard pro přenos high-end audio signálů. Zásadní je speciální geometrie kabelu a dosažení 90 ohmové impedance v souladu se specifikací lepší než pro standard USB 2.0. Odpor je 3x menší než požaduje speifikace. Proprietární FINAL USB konektory zajišťují mimořádné stínění a pevnost. Atypická konstrukce filtru je nastavitelná a se všemi těmito technologickými novinkami stačí jednou vyzkoušet a není cesty zpět.

Jednoduchá, ale srozumitelná ilustrace je na grafu níže. Mercury (stejně jako Gemini) odpovídá 90 ohmové specifikaci přenosového USB protokolu s jen 1% odchylkou od 90 ohmové impedance end-to-end ( tj. konektoru + kabelu dohromady).

Jiné drahé audiofilské kabely se při srovnání pohybují s rozptylem až 15% (nebo 78ohmů - 103ohmů !). Tento klíčový parametr je často přehlížen, přestože je velmi důležitým pro dosažení maximální kvality přenosu signálu.

Signál prochází kabelem a konektory. Z toho důvodu musí být konektory stejně mimořádné, jako kabel. Většina USB kabelů používá plastové krytí konektorů. Plast ale nemůže stínit vysoké frekvence přítomné v USB datech, takže se nežádoucí signál vyzáří do okolí. Trvanlivost plastových konektorů je navíc nejistá. FINAL USB konektory poskytují dokonalé stínění end-to-end tím, že jsou vyrobené z kvalitního hliníku. Pozlacené konektory mají velikou životnost a budou sloužit po mnoho let.

Proprietární iFi konektory vypadají a působí jako by byly vytesány z jednoho kusu kvalitního hliníku. To není daleko od pravdy. To je iFi standard.

Řešení elektromagnetického rušení u USB kabelů obvykle neexistuje. Dokonce i u těch vybavených filtrem pracujícím obvykle ve velmi úzkém pásmu. Velmi málo jich je také vybaveno na svých koncích RFI filtry a nechávají tak celou délku kabelu působit coby anténu.

Mercury je vybaven třemi na zakázku vyrobenými keramickými RF silencery. Každý z nich má jiný efektivní rozsah a tím se značně rozšiřuje pásmo eliminace RF rušení. Navíc je prostřední silencer navržen tak, aby bylo možné ho nastavit (posouvat po celé délce kabelu) a tím 'rozladit' anténu tvořenou kabelem v závislosti na podmínkách a požadavcích systému. Další 2 silencery, které nejsou zafixované, je nutné mít co nejblíže jednotlivým koncům kabelu.

Stínění, vodiče a izolace dotažené do extrému

Mercury USB kabel je navržen jako úplné řešení a nenechává nic náhodě. Má řadu speciálních atributů zlepšujících stínění, vodiče a izolaci, které jsou jednoduše revoluční.

Specifikace

Kompatibilní s High-Speed USB 2.0 (24Bit/192kHz a více)

Vodiče:  těžký OHFC kontinuálně litá měď

Izolace:  Polyethylen

Stínění:  dvojité stínění

Impedance:  90ohmů

Konektory:  iFi ‘FINAL’ USB

Délka/Hmotnost: 

  • 0.5m/270g (0.595 lbs)
  • 1.0m/290g (0.639 lbs)

Recenze

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napsat recenzi

Mercury

Mercury

Mercury USB kabel přepisuje USB standard pro přenos high-end audio signálů. Zásadní je speciální geometrie kabelu a dosažení 90 ohmové impedance v souladu se specifikací lepší než pro standard USB 2.0. Odpor je 3x menší než požaduje speifikace. Proprietární FINAL USB konektory zajišťují mimořádné stínění a pevnost.

Napsat recenzi