Retro LS3.5

ls35

Nové

Dvoupásmové reprosoustavy s bambusovou ozvučnicí a nejmodernějšími měniči. Originální koncepce přináší naprosto unikátní kvalitu hudby.

Více informací

na objednávku, termín dodávky bude upřesněn

23 114 Kč
19 102 Kč bez DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Retro - LS3.5

28mm silk dome výškový měnič

Proprietární iFi 115mm papírová membrána širokopásmového měniče

Pokročilá Amino-plastická akustická pěna

Maximální povrch kontaktu měď/pozlacený přípojné konektory

Retro_MainFeature_01

Retro_MainFeature_02

Retro_MainFeature_03

Retro_MainFeature_04

Výšky jsou doslova hladké jako hedvábí

Středy a basy, které nechají posluchače v úžasu

Otevřená struktura nemá konkurenci při absobci zvuku

Tak blízko “žádným konektorům”, jak jen lze


LS3.5 je iFi 3.0 restartem klasické BBS LS3/5A, která je stále, i půl století po svém uvedení, poptávanou a velmí váženou reprosoustavou. iFi provedl svůj návrh od samých základů a přetvořil LS3.6 pro 21. století. Od návrhu měničů (nejsou OEM) až po návrh konektorů je vše z dílny iFi, což ukazuje pozornost věnovanou všem detailům.

Retro LS3.5 je v mnoha směrech syntézou toho nejlepšího z BBC LS3/5A a špetky z Le Petite. Eliminovali jsme jejich nedostatky a slabiny využitím nejnovějších dnes dostupných technologických vylepšení. Takže si představte iFi LS3/5A jako BBC LS3/5a+Le Petite s vloženým faktorem X.

 

 

Úplně nový výškový reproduktor iFi jemný jako hedvábí, doslova

Retro_MainFeature_01

Hedvábí je jemné, takže proč nevyrobit zcela nový výškový reproduktor s tímto materiálem ve svém středu? iFi 28mm výškový měnič je spojen s hornou a má neodymiový magnet. Je to ve všech směrech produkt 21. století, který je na samém vrcholu technologií výškových měničů. Silk dome kombinuje nepřítomnost rezonancí na vrcholu pracovního pásma (které bývají u kovových variant) s excelentní dynamikou pásma. Struktura malého neodymiového magnetu posouvá rezonance kavity mimo slyšitelné pásmo. Spolu s připojením na horn perfektně ladí se širokopásmovým měničem a vytváří mamutí zvukové pole.

Výškový měnič je využitý jen v nejvyšší frekvenčním pásmu slyšitelného spektra. Celé pásmo od 59Hz do 8kHz pokrývající základy všech instrumentů kromě těch s velmi nízkými basovými notami a všech formantů (tóny tvořící harmonické instrumentů) je zpracováno širokopásmovým měničem bez elektrické nebo mechanické výhybky.

Tím je zamezeno fázovému/impulznímu poškození odezvy v kritickém pásmu. Jednoduché uspořádání výhybky pro výškový měnič (výhybka prvního řádu na přibližně 10kHz) a vlnovod výškového měniče starající se o časové nastavení pro širokopásmový měnič dále chrání fázovou/impulzní odezvu.

 

Od základu nový širokopásmový měnič s papírovou membránou

Retro_MainFeature_02

Přirozený materiál pro přirozený zvuk. Širokopásmový 115mm měnič s papírovou membránou funguje spíš jako celopásmový měnič.

V mnoha ohledech je širokopásmový měnič velmi tradičním a koš i magnet. Lisovaný ocelový koš dokáže rozptýlit energii mnohem rychleji než litý koš. To znamená návrat do "zlaté éry" návrhu měničů 70 let. Moderní finitní modelování prvků a moderní materiály zlepšily měniče v mnoha směrech (hlavně účinost a šířka pásma) v porovnání s klasikou jako KEF B-110, který byl původně použitý v LS3/5A.

Širokopásmový měnič nad 8kHz nepracuje a dosahuje dolů až na 59Hz (při správném umístění).

 

Perfekcionalismu časového nastavení

Retro-Treble-bassLOGO

Koherence iFi LS3.5 je založená na jednoduchém faktu, výškový a širokopásmový měnič jsou perfektně časově vyrovnané. Stručně řečeno, známená to, že při pohledu na průřez LS3.5 jsou akustické středy výškového a širokopásmového měniče přesně vertikálně vyrovnané. Zvukové vlny tedy dorazí k posluchači ve stejný okamžik. To bývá často přehlížená slabina mnoha reprosoustav, ne tak u iFi LS3.5.

 

Vícekomorový návrh Voigt s laděnou ozvučnicí

SpeakerInsdie

Jsou zde dvě komory v jedné. Ozvučnici je možná nejlépe vnímat jako variantu vícenásobné reflexivní plochy. Také dokází rozdělením většího objemu na dva menší k rozptýlení rezonančních frekvencí na vyšší frekvence, kde Amino-plastická pěna s otevřenými buňkami má optimální absobční vlastnosti.

Akustické aktivní ladění s minimálním tlumením převzaté z výroby hudebních nástrojů dále pomáhá rozptýlení rezonančních frekvencí – přemýšlejte o LS3.5 jako o hudebním nástroji.

Proto je LS3.5 reprosoustavou, která dělá muziku.

 

Bambus je nejlepší

Bamboo

Bambus je tráva – takže je to dlouhodobě udržitelný materiál a mimořádně šetrný k životnímu prostředí. Je 2x lehší a 3x pevnější než dřevo. Výše zmíněná konstrukce Voigt v kombinaci s bambusem “tuhým jako ocel” a extra vylepšená rozdělením a akustickým laděním dosahuje pozoruhodně nízké akustické stopy. To je kritické, protože použití širokopásmového měniče s papírovou membránou nelze využít pro blokování rezonancí z vnitřku ozvučnice tak, jako při použití težké a pomalejší plastové membrány.

Takže s ohledem na aukistické důvody a dopady na životní prostředí naprosto dávalo smysl využít bambusu jako materiálu ozvučnice. LS3.5 má 5x vyšší výrobní náklady než standardní MDF ozvučnice. Jednoduché oklepání klouby ukáže naprostou absenci zabarvení a to je snadno slyšitelné hned od první noty.

 

Pokročilá Amino-plastická pěna

Retro_MainFeature_03

Pro minimál ní potřeby interního tlumení jsme pátraly po celém světě po nejpokročilejším akustickém materiálu a rozhodli jsem se pro pokročilou Amino-plastickou pěnu s otevřenými buňkami. Povrch otevřených buněk garantuje, že zvukové vlny nejsou odražené, ale pronikají do materiálu. Zvuková energije je v materiálu buněk snížena a dostáváme tak vynikající absobční kapacitu.

Podle našich poslechových testů je schopnost zajistit nejhlubší a nejčistší basy spolu se středním pásmem čarovná a postavila tento materiál nad všechny ostatní.

Navzdory mnohem vyšším nákladům jsme jim prostě museli pro LS3.5 mít.

 

Repro konektory, které nepřekáží signálu

Retro_MainFeature_04

Nezůstal kámen na kameni, vybrali jsme konektory s nejčistší mědí, maximální plochou kontaktu a pozlacené pro dlouhodobou odolnost. Buďte ujištěni, že i reproduktové banánky jsme si vyvinuli od základu sami!

Postříbřené měděné reproduktorové kabely a pozlacené měděné reproduktorové konektory znamenají kvalitu, která je prostě nepřekonatelná a znamená, že LS3.5 patří mezi “velké hochy”.

 

Specifikace

RETRO LS3.5 reprosoustava (pár)
Citlivost:90dB/2.83V/1m
Frekvenční pásmo:60Hz – 20KHz
měniče:4.5″ (115mm) Paper Cone širokopásmový měnič
 1.1″ (28mm) Silk Dome výškový měnič
Výhybka:10KHz acoustic crossover
 bez elektrické výhybky pro širokopásmový měnič
 Výhybka prvního řádu High-Pass pro výškový měnič
Typ ozvučnice:Transmission-Line port
 Bambusová ozvučnice
 Akustické aktivní ladění s minimálním tlumením
Rozměry:146 x 268 x 226mm (š x v x h)

Recenze

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napsat recenzi

Retro LS3.5

Retro LS3.5

Dvoupásmové reprosoustavy s bambusovou ozvučnicí a nejmodernějšími měniči. Originální koncepce přináší naprosto unikátní kvalitu hudby.

Napsat recenzi